bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 2030

Jadą się kąpać - rozjeżdżają zieleń. Interweniował radny

Basen Start przyciąga latem tak dużo amatorów wodnych zabaw, że wielu kierowców, nie mogących znaleźć miejsca parkingowego w pobliżu, stawia swoje pojazdy na terenach zielonych. Pojawiła się więc propozycja, by ogrodzić je barierkami.

basen, basen start
Pływalnia Start · fot. bielsko.info


W sprawie zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż ulicy Startowej przed możliwością wjazdu i parkowania samochodów w bielskim Ratuszu interwencje podjął radny Jerzy Bauer.

- W trakcie trwania sezonu wakacyjnego, dużym problemem jest parkowanie samochodów w rejonie basenu Start, przy ulicy Startowej. W upalne dni brakuje miejsc na wyznaczonych parkingach i wielu kierowców decyduje się na postój na terenach zielonych wzdłuż ulicy Startowej. Częste interwencje straży miejskiej i policji nie przynoszą oczekiwanego skutku, a angażują funkcjonariuszy przez wiele godzin. Rozwiązaniem problemu będzie ograniczenie możliwości wjazdu na trawniki, poprzez ustawienie np. słupków z łańcuchami lub innego rodzaju stałych przeszkód - zasugerował przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, „na części tych terenów takie zabezpieczenia kilka lat temu zostały wykonane i chociaż nie są zbyt estetyczne to doskonale się sprawdzają”.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński poinformował, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dysponuje projektem dla rozbudowy ul. Startowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pocztową do posesji nr 48.

- W ramach opracowania przewidziano m.in. zabezpieczenie terenów zielonych barierkami. Obecnie MZD oczekuje na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie realizacji inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Planowany termin ogłoszenia wyników to pierwsza połowa 2023 r. W przypadku otrzymania środków finansowych MZD przystąpi do realizacji zadania, która potrwa około dwóch lat - opisał wiceprezydent.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.