bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 września 2022
  • 22 września 2022
  • wyświetleń: 2671

Darmowe przejazdy autobusami MZK. Pod jednym warunkiem

W czwartek, 22 września na wszystkich liniach komunikacyjnych, obsługiwanych przez MZK Bielsko-Biała, kierowcy będą mogli podróżować autobusami bez biletu. Jest jeden warunek: w trakcie przejazdu będzie trzeba okazać dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, z ważnym badaniem technicznym.

autobus mzk, linia 8, karbowa,
Darmowe przejazdy autobusami MZK. Pod jednym warunkiem · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Bielsko-Biała po raz jedenasty włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich. ETZT jest kampanią zainicjowaną przez Komisję Europejską i odbywającą się corocznie w dniach od 16 do 22 września.

Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.

Tegoroczny temat kampanii ETZT to „Lepsze połączenia”. Został on wybrany, aby zastanowić się nad pragnieniem osób w całej Europie, aby połączyć się ze sobą - po okresie izolacji, restrykcji i ograniczeń. Teraz ludzie mogą ponownie się łączyć, spotykać się w miastach i pozostawać w kontakcie z innymi za pośrednictwem transportu publicznego.

W czwartek, 22 września, czyli w Europejski Dzień bez Samochodu, będący zakończeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na wszystkich liniach komunikacyjnych, obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej będzie można podróżować bez biletu za okazaniem w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem z ważnym badaniem technicznym (również za pomocą modułu mPojazd w aplikacji mObywatel), wraz z dowodem tożsamości - zgodnie z Zarządzeniem nr ON-II.0050.3076.2022.KM Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Taką samą akcję w naszym regionie w czwartek, 22 września przeprowadzą PKM Czechowice-Dziedzice oraz Komunikacja Beskidzka.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.