bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 grudnia 2022
  • wyświetleń: 25050

Prowadziła samochód, mając 5 promili... Grożą jej 2 lata więzienia

Policjanci z bielskiej „dwójki” zatrzymali 37-latkę, która wsiadła za kierownicę osobowego Fiata, mając w organizmie 5 promili alkoholu. Mieszkanka Bielska-Białej straciła prawo jazdy. Grożą jej 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.Wczoraj przed godziną 16:00 policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej patrolując centrum Bielska-Białej zauważyli jadącego ulicą Partyzantów Fiata, którego szyby boczne i szyba tylna nie były odpowiednio przygotowane do jazdy, poprzez zalegający na nich śnieg.

- Podjęli więc decyzję, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po podjęciu rozmowy wyczuli od kierującej silną woń alkoholu, a ponadto kobieta po wyjściu z pojazdu miała trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 5 promili alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 37-latce prawo jazdy, a po zakończeniu czynności z uwagi na jej stan upojenia alkoholowego została opiekuńczo umieszczona w izbie wytrzeźwień - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.