bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2007

Będzie decyzja ZRID dla kolejnego odcinka S-1? Złożono wniosek

Do wojewody śląskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-1. Dotyczy on trasy o długości ok. 2,9 km od węzła Bieruń do węzła Oświęcim oraz 4 km dróg niższych kategorii.

Będzie decyzja ZRID dla kolejnego odcinka S-1? Złożono wniosek
Będzie decyzja ZRID dla kolejnego odcinka S-1? Złożono wniosek · fot. GDDKiA


S-1 Bieruń - Oświęcim30 listopada 2021 r. podpisaliśmy umowę z firmą Strabag na realizację S-1 pomiędzy węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia. Wartość umowy to ponad 212 mln zł.

W ramach kontraktu powstanie prawie 7 km nowych dróg. Zostanie wybudowany również węzeł Bieruń oraz pięć obiektów inżynierskich. Realizacja inwestycji umożliwi skomunikowanie nowej drogi ekspresowej S-1 poprzez węzeł Bieruń z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 44. Powstanie odcinek drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości ok. 2 km, a także droga klasy Z (zbiorcza) - pomiędzy węzłem Bieruń a układem ulicznym Bierunia (dojazd do ul. Jagiełły) o długości ok. 2 km.

Kalendarium  • 1 czerwca 2021 r. - wysłanie ogłoszenia o przetargu do Dziennika Urzędowego UE, 
  • 4 czerwca 2021 r. - zamieszczenie postępowania przetargowego na platformie zakupowej, 
  • 12 sierpnia 2021 r. - otwarcie ofert ,
  • 4 października 2021 r. - wybór oferty ,
  • 30 listopada 2021 r. - podpisanie umowy,  
  • grudzień 2024 r. - umowny termin zakończenia.


S-1 od Mysłowic do Bielska-Białej to 40 km nowej drogiObecnie wszystkie cztery odcinki S-1 od Mysłowic do Bielska-Białej mają podpisane umowy na realizację, a łączna wartość tych umów to niemalże 2,3 mld zł. Umowny termin zakończenia budowy S1 Bieruń - Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia przypada w grudniu 2024 r. Odcinek Oświęcim - Dankowice powinien zostać ukończony w sierpniu 2023 r., a odcinek Dankowice - Suchy Potok w listopadzie 2023 r. 

Z uwagi na przedłużające się procedowanie uzyskania decyzji ZRID dla dwóch odcinków S-1 od Oświęcimia do Bielska-Białej, wykonawcy złożyli roszczenia terminowe. To, czy czasy realizacji inwestycji zostaną wydłużone, będzie wiadomo dopiero po rozpatrzeniu ostatecznych roszczeń terminowych wykonawców.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.