bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 marca 2023
  • wyświetleń: 16984

[WDEO, FOTO] Budują trzy odcinki S-1. Konstrukcje nabierają kształtów

Trwa budowa trzech docinków drogi ekspresowej S-1. To fragmenty od węzła Oświęcim do Dankowic, od Dankowic do bialskiego węzła Suchy Potok, a także tak zwane "obejście Węgierskiej Górki". Na pierwszych dwóch kształtów nabierają już obiekty inżynieryjne. Zobaczcie zdjęcia!

Budowa drogi ekspresowej S-1 - węzeł Oświęcim - Dankowice - 16.03.2023 · fot. GDDKiA


Wykonawcą budowy odcinka S-1 Oświęcim - Dankowice o długości 15,2 km jest konsorcjum firm PORR i Mota-Engil. Wartość umowy na projekt i budowę tej trasy to 989,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).Wybudowane zostaną m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze. Powstaną także drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

Budowa drogi ekspresowej S-1 - Dankowice - Suchy otok - 16.03.2023 · fot. GDDKiA


Z kolei 12 km odcinek S-1 odcinek pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok realizuje konsorcjum firm Mirbud oraz Kobylarnia. Wartość kontraktu to ponad 586,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).Wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. Zadanie obejmuje budowę dróg towarzyszących drodze ekspresowej oraz obsługujących tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - 17.03.2023 · fot. GDDKiA


W ramach budowy "obejścia węgierskiej Górki" powstaje 8,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-1. Wykonawca deklaruje zakończenie tej inwestycji w III kwartale 2024 roku.S-1 na odcinku Przybędza - Milówka, o łącznej długości 8,5 km, będzie posiadała dwa typy przekroju: jednojezdniowy o długości 3,7 km na odcinku przed i za tunelami, wyposażony w jedną jezdnię składająca się z dwóch pasów w każdym kierunku oraz dwujezdniowy o długości 4,8 km na odcinku tunelowym oraz między tunelami, wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.