bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 lipca 2023
  • wyświetleń: 12222

[WIDEO] Kto tu jest winny? Werdykt może niejednego zaskoczyć

Kilka dni temu na naszą skrzynkę trafiło nagranie z ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej, gdzie doszło do dość niecodziennej sytuacji. Dwóch kierowców zmieniało pas ruchu i spotkali się na środku. Do kolizji tutaj nie doszło, ale w tego typu sytuacjach dość często dochodzi do stłuczek. Poprosiliśmy fachowca o ocenę sytuacji, która nie dla wszystkich zapewne jest jasna.Chcąc zmienić pas z lewego na środkowy na drodze 3 jezdniowej, zgodnie z art. 22 musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który również chce wjechać na środkowy, ale z prawego pasa. Jego pierwszeństwo kończy się w momencie, gdy nasz pojazd jest już całością na środowym pasie. Jeśli w trakcie zmiany pasa z lewego na środkowy zauważymy, że drugi pojazd chce wjechać z prawego na środkowy, powinniśmy zaprzestań manewru. Jeśli tego nie zrobimy i dojdzie do zdarzenia, wina będzie po naszej stronie. Możemy dostać 1250zl mandatu, a nasze konto wpadnie 8 lub 10pkt.w zależności czy poszkodowany będzie miał jakieś obrażenia.

Piotr ZielińskiByły policjant WRD. Autor bloga @niebieski_ja


Na nagraniu widać, że kierowca Renault przeprosił światłami awaryjnymi autora nagrania. Sęk w tym, że w świetle przepisów w tej sytuacji to właśnie kierowca Renault miał pierwszeństwo.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.