bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 lutego 2024
  • 5 lutego 2024
  • wyświetleń: 69384

[FOTO] Tragedia na ul. Oświęcimskiej. BMW w strzępach, nie żyje 16-latka. Kierowca zatrzymany

W niedzielę, 4 lutego około godziny 20.00 na ul. Oświęcimskiej w Tychach, w rejonie Cmentarza Komunalnego, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Rozpędzony samochód osobowy marki BMW z ogromną siłą wbił się w betonową podstawę, solidnej stalowej bramownicy. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na kawałki. Jedna osoba zginęła.

Tragiczny wypadek w Tychach - 4.02.2024 · fot. 112Tychy


Śmierć na miejscu poniosła 16-latka, pasażerka pojazdu. Do szpitala przewieziono młodego mężczyznę. 20-latek doznał m.in. obrażeń ręki. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo (początkowe szczątkowe informacje mówiące o jego poważnych obrażeniach okazały się nieprawdziwe). Kierowca został umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. O jego dalszym losie będzie decydować sąd. Wstępny wynik trzeźwości nie wskazał obecności alkoholu. Mężczyźnie pobrano krew do analizy.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bramownice, na których wyświetlane są informacje drogowe. Z relacji świadków wynika, że pojazd najpierw wpadł w poślizg i obrócił się tyłem do kierunku jazdy. Uderzenie w podstawę bramownicy nastąpiło, gdy pojazd sunął tyłem do kierunku jazdy.

Czynności na drodze krajowej numer 44 trwały do późnych godzin nocnych, a trasa w obydwu kierunkach była całkowicie zablokowana. Usuwanie skutków zdarzenia przez pracujące na miejscu służby zostało zakończone około 2:00. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez tyskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Loading...

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.