bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 marca 2024
  • wyświetleń: 17934

[FOTO] Dziecko wjechało pod samochód. Groźna sytuacja w Komorowicach. Auto spisało się na 5+

W czwartek, 21 marca około godziny 18.30 na ul. Daszyńskiego w Bielsku-Białej, miało miejsce groźne zdarzenie drogowe. 9-latek wjechał swoim rowerem wprost pod samochód. Doszło do potrącenia.

Potrącenie 9-latka na ul. Daszyńskiego w Bielsku-Białej - 21.03.2024 · fot. nadesłane przez czytelników


Chłopiec trafił do szpitala na profilaktyczne badania. Na szczęście nic groźnego mu się nie stało. 23-letni kierowca BMW był trzeźwy, a jego dość nowoczesny samochód niewątpliwie pomógł w uniknięciu poważnych obrażeń u dziecka. Zdjęcia nadesłane przez czytelnika nie są idealne, ale widać na nich uniesioną do góry maskę. Zadziałała tzw. aktywna maska (Active Hood).

Jak to działa?

Wbrew pozorom to proste i przy miejskich prędkościach dość skuteczne, co potwierdzają wyniki testów zderzeniowych. Pojazd wyposażony w systemy radarowe, w momencie wykrycia potrącenia aktywuje ładunki pirotechniczne i unosi maskę nad komorę silnika. Ciało pieszego trafiające w pojazd jest amortyzowane przez maskę uniesioną ku górze, a to absorbuje siłę uderzenia pieszego w twardą konstrukcję samochodu.

Działanie tego systemu dobrze obrazuje poniższe nagranie.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.