bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 15 lipca 2023
  • wyświetleń: 4489

[WIDEO] Chwila nieuwagi może kogoś kosztować zdrowie lub życie

Mamy środek lata i falę upałów, które nawet przy włączonej klimatyzacji dają się we znaki kierowcom. Wystarczy chwila roztargnienia i niechcący możemy zrobić komuś krzywdę. Na naszą skrzynkę trafił film z łącznika obwodnicy i ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Na nagraniu widać, że kierowca Skody się zamyślił i ruszył nagle na czerwonym świetle. Na szczęście motocyklista dopiero ruszał i w porę zorientował się w sytuacji. Zdążył zahamować ale nie wszyscy mają tyle szczęścia.Ta sytuacja to nie przykład typowego piractwa drogowego. Taka pomyłka może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy, zwłaszcza jeśli aktualnie ma słabe samopoczucie i jest rozkojarzony. Dziś rano na nasze telefony przyszedł alert RCB mówiący o fali upałów. Wysoka temperatura znacząco sprzyja naszemu rozkojarzeniu i negatywnie wpływa na nasz organizm. To właśnie w lecie dochodzi do największej liczby wypadków, choć teoretycznie są najlepsze warunki do jazdy. Pamiętajmy także, że nawet jeśli mamy zielone światło, warto upewnić się czy droga jest wolna, tak jak zrobił to kierujący motocyklem.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.