bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 13 lutego 2024
  • wyświetleń: 5188

[WIDEO] Gdy chcesz być drogowym szeryfem ale nie znasz się na przepisach...

Na naszą skrzynkę trafił ostatnio film z ul. Strumieńskiej w Jasienicy. Mogliście go już zobaczyć parę dni temu m.in. na kanale StopCham, bo tam autor również wysłał swoje nagranie, chcąc pokazać jak bardzo nieprzepisowo jechał kierowca Nissana. Problem w tym, że za potencjalnie kolizyjną sytuację nie odpowiada tutaj nie kierowca Nissana, a sam autor nagrania, który nie zna przepisów.W Polsce mamy ruch prawostronny i kropka. Powinniśmy jechać prawą stroną jezdni. Na zjeździe z S-52 do ul. Strumieńskiej w Jasienicy, bo tam właśnie został nagrany powyższy film, jest jeden pas ruchu. Powinniśmy jechać jego prawą stroną. Kierowca Nissana, na przeworskich tablicach jechał w sposób prawidłowy. Autor nagrania zaczął na niego trąbić i kląć pod nosem, a sam postąpił nieprawidłowo, zjeżdżając do lewej krawędzi pasa ruchu i gdyby doszło do kolizji, to autor nagrania wróciłby do domu z mandatem.

W pewnych sytuacjach kierowcy ułatwiają sobie życie, ustawiając się koło siebie na jednym pasie ruchu. Należy jednak pamiętać, że to kwestia uprzejmości i nie każdy musi znać lokalne zwyczaje. Warto o tym pamiętać, żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.