bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 21 lutego 2022
  • wyświetleń: 6625

[FOTO] Są nowe zdjęcia z budowy "obejścia Węgierskiej Górki"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała lutową fotorelację z budowy brakującego odcinka drogi ekspresowej S-1 do granicy ze Słowacją, czyli tak zwanego "obejścia Węgierskiej Górki".

Reklama

Budowa "obejścia węgierskiej Górki" - zdjęcia z drona - 15.02.2022 · fot. GDDKiA


W ramach kontraktu zostaną wykonane m.in. tunel drogowy w masywie Barania o długości około 830 m, tunel drogowy w masywie Białożyński Groń o dług. ok. 1000 m, estakada nad ul. Zielona Góra i ul. Zielona o dług. ok. 940 m oraz 7 mostów drogowych i pozostałych estakad. Ponadto zostaną rozbudowane węzły Milówka i Przybędza.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - 15.02.2022 · fot. GDDKiA


Budowa drogi ekspresowej S-1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 roku), które zapewni bezpośrednie, szybkie połączenie na trasie Bielsko-Biała - granica polsko-słowacka (Zwardoń) - Svrcinovec (powiat Czadca, Słowacja). Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2023 roku.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.