bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 2 maja 2022
  • wyświetleń: 357

Jazda motocyklem z pasażerem - najważniejsze zasady bezpieczeństwa

Materiał partnera:

Jazda z pasażerem na motocyklu to działanie, które praktykowane jest przez wielu osób. Prawda jest jednak taka, że zadanie to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza kiedy po raz pierwszy wybierasz się na taką przejażdżkę, warto dowiedzieć się co, nieco na temat konkretnych zasad. W przeciwnym razie wyjazd może skończyć się naprawdę źle, a tego nikt z nas przecież nie chce. O czym musisz wiedzieć? W jaki sposób powinien zachowywać się kierowca? Jakie aspekty musi wziąć pod uwagę pasażer? Sprawdź sam!

Whitpress


Rozmowa z pasażerem!W przypadku, gdy mamy do czynienia z pierwszą przejażdżką pasażerki, należy wytłumaczyć jej najważniejsze zasady. Dzięki temu w czasie jazdy będzie bezpiecznie i nie będzie zbędnych niespodzianek. Najważniejszą rzeczą jest to, aby pasażer nie balansował w trakcie jazdy. Wpływa to na prowadzenie motocyklem, a zadanie to leży w twoich rękach. Równie istotne jest to, aby osoba, która siedzi z tyłu, mocno się trzymała. Można do tego wykorzystać specjalny uchwyty z tyłu motocykla, aczkolwiek widok pasażerki przytulonej do kierowcy to coś więcej niż drobne uczucie. W taki sposób możemy podróżować zarówno wygodniej, jak i znacznie bezpieczniej.

Whitpress


Przygotowanie motocyklaPrzed wyjazdem warto zwiększyć ciśnienie w oponach. Jest to spowodowane tym, że pasażer oznacza na motocykle znaczne zwiększenie masy, dlatego podpompowanie kół. Wiele osób ma przy swoim motocyklu także rozwiązania, takie jak kufry Givi. Jeśli będzie to krótka przejażdżka, warto po prostu je zdjąć. Dzięki temu pasażerowi może być znacznie wygodniej, a jego ruchy będą mniej skrępowane. Na samym końcu po prostu nie można nie wspomnieć o rozłożeniu podnóżków. Dla nas to oczywistość, aczkolwiek osoba, która pierwszy raz wsiada na motocykl, może po prostu o tym nie wiedzieć.

Wsiadanie i zsiadania z motocyklaPasażer musi wiedzieć, że to kierowca decyduje o tym, w którym momencie mogą bezpiecznie zejść lub wsiąść na motocykl. Parkingowa wywrotka to coś, czego raczej chcemy uniknąć, dlatego tę kwestię także warto sobie omówić. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby pamiętać, że pasażer wsiada dopiero wtedy, kiedy kierowca znajduje się na motocyklu i stabilnie stoi. Aby było prościej, warto po prostu się o tym komunikować. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie nieprzyjemnych momentów.

Whitpress


Jazda z pasażeremJazda we dwoje na motocyklu to nieco inne doświadczenie, aniżeli w przypadku jazdy solo. Prawda jest jednak taka, że w takich momentach pojazd jest zawsze cięższy, a rozkład masy zupełnie inny. Wszystko to oddziałuje bezpośrednio na samo prowadzenie motocykla, dlatego każdy kierowca powinien brać to pod uwagę. W przypadku, gdy dopiero zaczynacie takie podróży, należy stopniowo się do tego przyzwyczajać. Zanim poczujesz się pewnie, dawkuj emocje. Poczuj, jak maszyna hamuje oraz przyspiesza. Tylko i wyłącznie w ten sposób zdobędziesz konieczne doświadczenie i będziecie w stanie razem bezpiecznie podróżować. Więcej informacji na blogu 4ride.pl.