bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4410

[WIDEO, FOTO] Po pijaku staranowali auto. Żaden się nie przyznaje

W sobotę, 30 lipca na ul. Słonecznej w Pszczynie, około godz. 1:30 w nocy, samochód osobowy uderzył w prawidłowo zaparkowaną Toyotę, po czym przewrócił się na bok. Autem jechało dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu. Żaden z nich nie przyznaje się do prowadzenia pojazdu. Od właścicieli staranowanego samochodu otrzymaliśmy zdjęcie i nagranie momentu zdarzenia.Jak poinformowała nas sierż. szt. Jadwiga Śmietana - oficer prasowa pszczyńskiej policji, kierujący samochodem marki Mercedes uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Toyota, powodując jego uszkodzenia. Następnie silą odrzutu, pojazd, którym podróżowało dwóch mężczyzn, przewrócił się na lewy bok. W wyniku zdarzenia ranny został jeden z nich (obywatel Ukrainy) który trafił do szpitala. Drugi z mężczyzn to obywatel Polski.

Po pijaku uderzyli w auto. Żaden nie przyznaje się do winy
Polak i Ukrainiec po pijaku uderzyli w auto. Żaden nie przyznaje się do winy · fot. czytelnik


Czynności w sprawie trwają - żaden z mężczyzn nie przyznaje się do prowadzenia samochodu, a badanie alkomatem wykazało że obaj byli nietrzeźwi. 28-latek miał w organizmie ponad 2.8 promila alkoholu, a 31-latek z Ukrainy ponad 1.2 promila. Dodatkowo pobrano od nich krew do dalszych badań. Mężczyźni zostali zatrzymani. Pojazd, którym się poruszali, został odholowany na policyjny parking.

Na nagraniu z monitoringu widać ponadto, że świadkami kolizji byli dwaj rowerzyści, poruszający się po ścieżce rowerowej. Na szczęście nie ucierpieli w wyniku zdarzenia.

Na zapisie wideo widnieje błędna data i godzina.

ar / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.