bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 września 2022
  • wyświetleń: 2191

Buczkowice: zakończyła się inwestycja za 4,2 mln zł

Kierowcy już korzystają. Duża inwestycja drogowa w powiecie bielskim, warta 4,2 mln zł, oddana w terminie. Mowa o drodze powiatowej w Buczkowicach - ul. Bielskiej, odcinku od nowego ronda do granicy z Meszną (ok. 0,9 km).

Ul. Bielska w Buczkowicach
Ul. Bielska w Buczkowicach · fot. Powiat bielski


- Myślę, że ucieszą się także rowerzyści których mnóstwo porusza się na tym odcinku oraz piesi. Wzdłuż drogi powstała po jednej stronie ścieżka rowerowa i chodnik, będzie więc dużo bezpieczniej - mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Drogowcy ponadto m.in. przebudowali sieć gazową, wybudowali kanalizację deszczową, wymienili nawierzchnię jezdni, przebudowali zjazdy, pojawiło się nowe oświetlenie.

Ul. Bielska w Buczkowicach
Ul. Bielska w Buczkowicach · fot. Powiat bielski


Koszty rozbudowy ul. Bielskiej sfinansowały po połowie samorządy: powiatu i gminy Buczkowice.  
Odcinek drogi od granicy miasta Bielska-Białej w stronę Szczyrku do nowego ronda w Buczkowicach miał wcześniej status drogi wojewódzkiej. Powiatowi bielskiemu został przekazany po powstaniu drogi ekspresowej do Żywca S1.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.