bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 10135

[FOTO] Powstaje potężna estakada. Nowe zdjęcia z budowy drogi S-1

Trwa budowa brakującego docinka drogi ekspresowej S-1 do granicy ze Słowacją, czyli tak zwanego "obejścia Węgierskiej Górki". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nowe zdjęcia z przebiegu inwestycji.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - zdjęcia lotnicze - 14.09.2022 · fot. GDDKiA


10 października 2019 roku GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowego 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-1 - tak zwanego "obejścia Węgierskiej Górki". Jak informowała w lipcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca deklaruje zakończenie tej inwestycji w III kwartale 2024 roku. Według stanu na dzień 11 września zaawansowanie rzeczowe inwestycji wynosi 47,68%.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - 14.09.2022 · fot. GDDKiA


S-1 na odcinku Przybędza - Milówka, o łącznej długości 8,5 km, będzie posiadała dwa typy przekroju: jednojezdniowy o długości 3,7 km na odcinku przed i za tunelami, wyposażony w jedną jezdnię składająca się z dwóch pasów w każdym kierunku oraz dwujezdniowy o długości 4,8 km na odcinku tunelowym oraz między tunelami, wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.