bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 276

Wigilijny wyjazd firmowy

Materiał partnera:

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Wielu z nas czeka na nie z niecierpliwością. Grudzień to czas wyjątkowych spotkań z rodziną, kolegami, znajomymi, ale i współpracownikami. W sklepach królują mikołaje, świąteczne ozdoby i prezenty. Ten czas sprzyja planowaniu spotkań i uroczystości. Wiele firm decyduje się na organizację wigilii firmowych, które mają integrować pracowników, wprowadzać świąteczny nastrój i być podsumowaniem mijającego roku.

wyjazdfirmowy


Przed pandemią koronawirusa firmowe spotkania bożonarodzeniowe, nazywane potocznie „śledzikiem” były normą. W dobie pandemii niestety należały do rzadkości aktualne znowu możemy sobie pozwolić na spotkania w szerszym gronie a organizacja imprez firmowych na stałe zagościła w przedsiębiorstwach, ponieważ wiadome jest, że płynie z tego masa korzyści. Dobrze zgrany i funkcjonujący zespół to klucz do sukcesu. Pracownicy zazwyczaj mają mieszane uczucia co do przedświątecznych spotkań. Niektórzy są nastawieni entuzjastycznie i z niecierpliwością czekają na ten wieczór, inni z kolei będą szukali wymówek, by się wykręcić, traktując „śledzika” jako zło konieczne. Wiele może zależeć od relacji pomiędzy pracownikami i atmosfery panującej w zespole.

Nasuwa się więc pytanie: jak powinna wyglądać odpowiednia organizacja takiego spotkania? O czym należy pamiętać? Gdzie zorganizować wigilię?

Niewątpliwie wspólne wyjście lub wyjazd poza teren firmy jest urozmaiceniem. Warto wybrać miejsce gdzie wszyscy poczują się swobodnie. Chodzi przecież o to, by każdy czuł się dobrze i miło spędził czas. Firmy często więc decydują się na wspólny pracowniczy wyjazd poza miasto, wynajmując hotel, restaurację oraz zmawiając busa lub autokar w firmie transportowej. Podczas wigilii firmowej ważne jest jedzenie. Dlatego trzeba zadbać, by było smaczne i ładnie podane. To o nim będzie krążyło najwięcej opowieści i dobrze jest sprawić, by były one pozytywne.

Jednak przede wszystkim ważna jest atmosfera miejsca. Blask świec, woń smażonego karpia wywołuje wspomnienia rodzinnych świąt a przecież w pracy spędzamy ponad połowę swojego życia warto zadbać o dobre samopoczucie szczególnie przy okazji takich spotkań aby każdy mógł na nie pójść z uśmiechem na twarzy. Udana impreza integracyjna odbierana jest często jako dodatkowy bonus a jeśli odbywa się w formie wyjazdu to może stanowić mini urlop, taki przerywnik w rutynie pracy i domowej codzienności. Aby każdy czuł się dobrze warto też pomyśleć o tym jak dotrzeć na taki event i jak z niego wrócić. Kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze.

Niewątpliwie komfortową sytuacją jest możliwość skorzystania ze zorganizowanego wcześniej transportu na przewóz osób. Aby wszyscy pracownicy podróżowali wspólną grupą to okazja których w ciągu roku nie ma wiele. Autokary i busy dostępne na rynku zapewniają bezpieczną i wygodną podróż ale warto korzystać ze sprawdzonych przewoźników którzy takie zlecenia wykonują na co dzień a do realizacji zleceń wykorzystują nowoczesną flotę mikrobusów i autokarów obsługiwaną przez kierowców z doświadczeniem i wysoką kulturą osobistą. „Co roku w grudniu całym zespołem wybieramy się na wigilijny wyjazd firmowy. Lokalizacje bywają różne ale staramy się aby podróż nie trwała zbyt długo, z reguły są to wyjazdy 2-3 godzinne od Krakowa. Mamy swoje ulubione hotele w okolicach Zakopane oraz mamy sprawdzonego przewoźnika - od lat korzystamy z M Bus - wynajem busów Kraków i u nich zamawiamy transport. To ważne aby było bezpiecznie, sprawnie i komfortowo. Atmosfera jest wspaniała i nie wyobrażam sobie aby mogło tego zabraknąć pod koniec roku. Na wyjeździe omawiamy mijający sezon, planujemy nowe cele i wyzwania a wieczór atmosfera staje się bardzo luźna. Mój szef zawsze zleca mi organizację tego wydarzenia i dlatego warto mieć sprawdzonych kontrahentów”.

Święta to czas na który każdy z nas czeka z utęsknieniem. Spotkania w gonie rodziny to momenty które nic i nikt nam nie zastąpi jednak okres przedświąteczny w zakładzie pracy, firmie również należy do tych gdy atmosfera staje się luźniejsza. Wigilijne wyjazdy to czas gdy zapominamy o stresie w pracy, tabelkach, zestawieniach i targetach. Warto spędzić go tak by po nowym roku móc pełnym werwy z uśmiechem na twarzy i motywacją, wrócić do codziennych obowiązków w pracy.

Udział w opracowaniu tekstu brała firma M Bus - przewóz osób Kraków.