bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2806

Policjanci w ostatniej chwili powstrzymali drogowego pirata

Stróże prawa z bielskiej dwójki zatrzymali 38-letniego bielszczanina, który nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków oraz mając zakaz prowadzenia pojazdów kierował osobowym peugeotem. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Wpadł próbując wyjechać spod parkingu restauracji, po tym jak rozpoznali go policjanci.

W poniedziałek wieczorem policjanci z bielskiej „dwójki” patrolowali okolice ulicy Partyzantów. W rejonie popularnej restauracji zauważyli znanego im ze swoich wcześniejszych kłopotów z prawem 38-latka. Stróże prawa wiedzieli, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego kiedy wsiadł za kierownicę osobowego peugeota i ruszył natychmiast zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Samochód nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny i powiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który może nałożyć na właściciela pojazdu karę administracyjną za brak zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 38-latek zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań.

Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych potwierdzili, że miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie blisko promil alkoholu i znajdował się pod wpływem amfetaminy. W samochodzie, którym kierował ujawnili kilka porcji amfetaminy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ab / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.