bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 marca 2023
  • wyświetleń: 1784

Plaga pijanych kierowców. Wśród nich byli rowerzyści

16 kierujących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych od soboty do poniedziałku, przez bielskich policjantów. 10 z nich kierowało samochodami, a 6 rowerami. Zatrzymany został również kierujący pod wpływem środka odurzającego.

pijany, rower, rowerzysta, alkohol
Plaga pijanych kierowców. Wśród nich byli rowerzyści - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


- Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Bielscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodała, tylko od soboty do poniedziałku policjanci zatrzymali aż 10 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymali także jednego kierującego, który był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali również 6 rowerzystów, którzy kierowali rowerami pod wpływem alkoholu. Policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Bielska-Białej i powiatu w dalszym ciągu ujawniają także przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym przez piratów drogowych.

- Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta
- poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom - podkreśla asp. szt. Chrobak.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.