bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 1049

MZD odpowiada w sprawie problemów na parkingu koło stadionu

Końcem ubiegłego tygodnia trafiła do nas odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, ws. problemów na parkingach przy ul. Rychlińskiego i ul. Broniewskiego. W pierwszym przypadku system liczący miejsca wskazywał ich brak mimo tego, że około 1/3 parkingu była wolna. Kierowcy musieli szukać innego miejsca postojowego, a to powodowało spore zamieszanie tuż przed meczem. W przypadku parkingu na ul. Broniewskiego problem dotyczył płatności kartą.

Mimo nie zapełnionego w całości parkingu, system pokazuje brak wolnych miejsc, a szlaban pozostaje zamknięty - 12.1
Mimo nie zapełnionego w całości parkingu, system pokazuje brak wolnych miejsc, a szlaban pozostaje zamknięty - 12.11.2023 · fot. sid


Przypomnijmy, że sytuację opisywaliśmy szczegółowo w artykule [FOTO, WIDEO] Bubel na parkingu miejskim pod stadionem. Kierowcy skonsternowani. Przytaczając relacje kibiców można założyć, że problemy nie były jednorazowe. Niektórzy jak sami stwierdzili, że to normalna sytuacja i zaskoczeniem byłoby dla nich gdyby wszystko działało jak należy. Zapytaliśmy wówczas MZD w Bielsku-Białej o przyczynę takiej, a nie innej sytuacji w dniu meczu.

Liczenie miejsc parkingowych na w/w parkingu odbywa się na podstawie następujących czynności, które muszą nastąpić łącznie tj.: przejechanie pojazdu przez pętlę indukcyjną umieszczoną przed szlabanem, otwarcie szlabanu oraz przejechanie pojazdu przez pętlę indukcyjną umieszczoną za szlabanem.
W przypadku spełnienia wszystkich tych czynności każdorazowe wjechanie pojazdu na parking powoduje odjęcie miejsca parkingowego na wyświetlaczu, natomiast każdorazowy wyjazd powoduje dodanie takiego miejsca parkingowego. Z uwagi na podniesiony szlaban wyjazdowy (który został omyłkowo zablokowany w dniu meczu w pozycji otwartej przez pracownika serwisu obsługującego na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg przedmiotowy system parkingowy) każdorazowy wyjazd z parkingu nie skutkował dodawaniem miejsca na wyświetlaczu. Tym samym system parkingowy z chwilą wyświetlenia informacji o braku wolnych miejsc na parkingu automatycznie zablokował możliwość wjazdu na parking pomimo tego, iż na parkingu znajdowały się wolne miejsca postojowe.

Informuję, iż przedstawiciel firmy serwisowej obsługującej przedmiotowy parking zapewnił, że dopełni wszelkich starań, aby tego typu sytuacja związana z zablokowaniem szlabanu, a tym samym powodująca utrudnienia w jego funkcjonowaniu nie miała miejsca w przyszłości.

Informuję ponadto, iż pojawiające się problemy związane z wyjazdem z przedmiotowego parkingu spowodowane są najczęściej brakiem wniesienia opłaty przez kierowców w kasie parkingowej i zorientowaniem się o tym fakcie w momencie próby opuszczenia parkingu. Tym samym mogą pojawić się sytuacje, iż kolejnym osobom czekającym do wyjazdu i mającym wniesioną opłatę upłynie darmowy czas na wyjazd z parkingu co wiąże się z brakiem możliwości wyjazdu. W celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości podjęte zostaną działania mające na celu wydłużenie czasu pozwalającego na opuszczenie parkingu przez osoby posiadające opłacony bilet.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej


Problem pojawił się również na parkingu przy ul. Broniewskiego, gdzie w weekendy obowiązuje jednorazowa opłata w wysokości 2zł. Parkomaty nie przyjmowały płatności kartą. Należy tutaj wspomnieć, że problemy z płatnością nie dotyczyły wszystkich kierowców. Jedni byli w stanie uiścić opłatę, inni mieli z tym problem.

Informacja o opłatach na parkingu przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej
Informacja o opłatach na parkingu przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Natomiast w opisanym przez Pana przypadku braku możliwości dokonywania opłat przy pomocy kart płatniczych w parkomatach zamontowanych na parkingu przy ul. Władysława Broniewskiego informuję, iż przeprowadzona analiza operacji w systemie zarządzającym parkomatami wykazała, iż w dniu meczu okresie pomiędzy godz. 17:30 a 17:45 odnotowano 7 nieudanych prób płatności tą metodą. Z informacji uzyskanych od dostawcy przedmiotowych parkomatów wynika, iż zdarzenie to związane było z problemami dotyczącymi transmisji danych przez operatora sieci komórkowej co skutkowało brakiem możliwości zrealizowania transakcji przy pomocy kart płatniczych. Po przywróceniu poprawnej transmisji danych funkcjonalność umożliwiająca dokonywanie opłat przy pomocy kart płatniczych została przywrócona.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej


Najbliższa większa okazja do sprawdzenia tego czy elektronika na parkingach działa prawidłowo już 3 grudnia. W niedzielne popołudnie drużyna Podbeskidzia zmierzy się z drużyną Motor Lublin.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.